Tiesiogiai iš Vilniaus TV bokšto

Vilniaus Karoliniškių mikrorajone pastatytas TV bokštas jau 30 metų tarnauja radijo ir televizijos programų siuntimo, o pastaruoju metu – ir duomenų perdavimo paslaugoms teikti. Jis iki šiol yra aukščiausias statinys mūsų šalyje (326,5 m). Vilniaus TV bokšto darbai prasidėjo 1974 m., pirmas betono kubas į naujojo statinio pamatus buvo supiltas gegužės 31-ąją. Valstybinės komisijos priėmimo eksploatuoti aktas pasirašytas 1980 m. gruodžio 30 d., o Lietuvos TSR Ministrų Taryba šį aktą patvirtino 1981 m. sausio 30 d. Bokšto projekto autoriai – architektas Vladimiras Obydovas, inžinieriai Davidas Basiladzė ir Davidas Dortmanas.

Apie vietą

Televizijos bokštas (oficialiai Vilniaus televizijos bokštas) yra aukščiausias pastatas Lietuvoje, įsikūręs Vilniuje, šalia Neries upės. Jis buvo atidarytas 1980 m. ir tapo vienu iš žymiausių šalies simbolių.
Aukštis: Bokštas yra 326,5 metro aukščio, jame yra stebėjimo aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabus Vilniaus miesto panoramos vaizdas.
Funkcija: Bokštas tarnauja kaip radijo ir televizijos transliacijų centras, užtikrinantis ryšį visoje Lietuvoje.
Istorinė reikšmė: 1991 m. sausio 13 d. bokštas tapo įvykiais, susijusiais su nepriklausomybės atkūrimu. Čia vyko tragiški įvykiai, kai Sovietų kariuomenė bandė užimti bokštą, o žmonės gynė savo nepriklausomybę.
Turizmas: Šiandien bokštas yra populiarus turistų traukos centras, siūlantis ne tik ekskursijas, bet ir restoraną su panoraminiu vaizdu.
Televizijos bokštas yra ne tik inžinerijos stebuklas, bet ir svarbus Lietuvos istorijos ir kultūros simbolis.